Kampanja "Bezbjedni doma" je usmjerena ka svim porodicama, djeci, starateljima i onima koji su u bliskom kontaktu sa djecom, istakla je ona.
Ona je kazala da je kampanja važna, ali da sama po sebi ne riješava problem.
"To je kampanja i za sve nas koji imamo obavezu da nasilje prijavimo. Kampanja nije sama za sebe rješenje. Ukoliko pored svijesti da se nasilje prijavi, ne postoji adekvatan odgovor sistema, da se zaštiti dijete i da nadležni procesuiraju krivce onda nema smisla", navela je Đurović Martinović.
Ističe da svako dijete treba da potraži pomoć, kada osjeti da je ugroženo.
"U svakom trenutku kada osjeti da mu je potrebna pomoć treba da okrene broj 122. Svaka osoba koja sumnja da je dijete izloženo nasilju, komšije, ljekari...treba da okrenu 122."
Jako je važno voditi računa o bezbjednosti svakog djeteta, jer prijaviti naislje nije jednostavno, smatra ona.
"Često se administrativni podaci ne poklapaju, ali po nekim istraživanju 66% djece je u CG doživjelo neki oblik fizičkog kažnjavanja ili psihičke agresije od članova svoje porodice. Stepen agresije prema djeci i tolerancije prema nasilju u CG je prilično veliki," kazala je ona.
Sistemski mora da se jača borba protiv tog problema, zaključila je Đurović Martinović.
RTCG
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Administratoru.