srijeda, 24 Maj 2017 13:39

Maqedoni: Qeveria e re këtë javë

Autor

Zoran Zaev shpreson që deri në fund të javës do të finalizohen negociatat për qeverinë e re  dhe do të përfundohet më shpejtë.

srijeda, 24 Maj 2017 13:32

Muaji i Ramazanit fillon më 27. maj

Autor

Në të gjithë botën më shumë se 1 miliardë myslimanë me datën 27. maj do të nisin edhe agjerimin për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Në Qendra për kulture në Rozhajë me 24.maj në orën 19:00 me rastin e hapjes së galerisë së re “Magaza”

petak, 19 Maj 2017 09:18

Moti sot

Autor

Mot sot kryesisht i kthjellët dhe i ngrohtë. Pasdite në viset kontinentale me zhvillim të vranësirave mesatare,

petak, 19 Maj 2017 09:10

Greg Delawie vizitoi KQZ

Autor

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie e vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve.

petak, 19 Maj 2017 09:04

VMRO-DPMNE është opozitë

Autor

Kreu i LSDM-së mori mandatin për formimin e qeverisë, gjë e cila tashmë është më afër formimit të qeverisë, por VMRO-DPMNE-ja e cila e pengoi për shumë muaj këtë gjë, nuk kanë ndryshuar ende mendim ndaj shumicës.

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale.

Shefja e diplomaciusë së Bashkimit Evropian, Federika Mogherini dhe gjashtë liderët e Ballkanit Perëndimor,

Presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov i dorëzoi të mërkurën mandatin për formimin e qeverisë kryetarit të Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev.

Këshilli nacional boshnjak në Mal të Zi organizon më 19 .maj në orën 19:30 në sallen e leximit të Bibliotekës popullore në Rozhajë aksionin tradicional “Të gjithë jemi në bibliotëk“. Me rastin e shënimit të Ditës botërore e librit dhe të drejtës autoriale.

X

!!!!!

Svako kopiranje, umnožavanje, presnimavanje, objavljivanje i distribuiranje cijelog ili djelova podataka sa web sajta „Radio Rožaje" ili članaka objavljenih na ovom web sajtu (uključujući dokumenta, fotografije i sl.), bez obzira na razloge, zabranjeno je i predstavlja povredu autorskog prava i krivično djelo!