Në kuadër të projektit ''Dyert e të rinjve'' më 5 dhejtor në gjimnazin ''30 Shtatorit'' në Rozhajë është mbajtur gara e nxënësve nën emrin ''Nga ideja deri tek biznesi''. Nxënësit e kesaj shkolle i kan prezentuar projektet e tyre.

Podgorica zyrtare përfundimisht nuk do të bëjë Marrëveshje të re me Kosovën rreth çështjes së vijës kufitare.

utorak, 05 Decembar 2017 11:20

Ibra: ndaj Levski-t do ta jepim maksimumin

Autor

Ekipi i basketbollit Ibar në sallen Sportive në Banxhovo brdo ka shansin më shënuar fitoren e pare në Ligën Ballkanike, Pas tri fitoreve, ekipi I rozhajës do të prêt një ekipi shum të mire ekipin Levski-t nga Sofia.

utorak, 05 Decembar 2017 11:14

Shënohet Dita ndërkombetare e Vullnetarizmit

Autor

Dita Ndërkombëtare e Vullnetarizmit është e caktuar nga Asambleja e Përgjithshme OKB-së më vitin 1985 dhe u dedikohet të gjithë atyre vullnetarëve të shumtë anembanë botës, të cilët sakrifikojnë interesat e tyre personale, në interes të shoqërisë dhe komunitetit.

Sekretariati për Administratë dhe vemprimtari shoqerore në Rozhajë ka sjell konkursin për ndarjen e çmimeve për sportistet dhe klubet sportive të komunës së Rozhajës për vitin 2017.

ponedjeljak, 04 Decembar 2017 13:04

Ibar mposhti ekipin Jedinstvo

Autor

Në xhiron e 6-të Erste Ligës ekipi i basketbollit Ibar nga Rozhaja mundi rivalin direkt Jedinstvo nga Bijelo Polje, me rezultatin 87-74.

Shifrat që raporton Komiteti i Emergjencave Civile  në Shqipëri për dëmet e përmbytjeve janë dramatike.

ponedjeljak, 04 Decembar 2017 12:57

Miratohet Raporti i Komisionit për Demarkacionin

Autor

Marrëveshja për demarkimin e kufirit e nënshkruar në mes qeverisë së Isa Mustafës dhe qeverisë së Malit të Zi është dërguar për diskutim në Kuvendin e Kosovës.

Bashkë me të qeveria Haradinaj ka marrë vendim që kuvendit t’i dorëzohet edhe raporti i komisionit qeveritar për vlerësimin e marrëveshjes për demarkimin e vijës kufitare me Malin e Zi.

Ky komision ishte themeluar me vendim të kryeministrit Haradinaj dhe raporti i tij është diskutuar sot gjatë ditës në mbledhjen e qeverisë.

Autorja: Aferdita Ljaić

qeveria-r.jpg

Mbledhja e ardhshme e Kuvendit Komunal në Rozhajë do të mbahet me 7 dhejtor.

petak, 01 Decembar 2017 14:41

Ivanov dhe Xhaferi në takim me Zaevin

Autor

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, kryeministri Zoran Zaev, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe kryetarët e BDI-së dhe OBRM-PDUKM-së, Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski, mbrëmë kanë mbajtur takim në kabinetin e presidentit, ku kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend.

X

!!!!!

Svako kopiranje, umnožavanje, presnimavanje, objavljivanje i distribuiranje cijelog ili djelova podataka sa web sajta „Radio Rožaje" ili članaka objavljenih na ovom web sajtu (uključujući dokumenta, fotografije i sl.), bez obzira na razloge, zabranjeno je i predstavlja povredu autorskog prava i krivično djelo!