četvrtak, 15 Juni 2017 09:51

Mbrëmje kulturore e rozhajës në Petnjicë

Autor

Në Petnjicë me 14 qeshor u mbajt një mbrëmje festive e pa harruar në Qendren për kultur, e krijuesve nga Rozhaja.

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qeshorit, vë në pikpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashokojnë njohësit e zhvillimit politik. 

Parlamenti Evropian në Strasburg sot u kërkoi autoriteteve në Prishtinë që “pa vonesë” të themelojnë Bashkësinë e komunave serbe në përputhje me marrëveshjen e arritur “me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe vlerësimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës.”

srijeda, 14 Juni 2017 09:10

Mbështëtja për farmeret nga Rozhaja

Autor

Ketij viti Komuna e Rozhajës për zhvilimin e bujqesisë ka ndare 80.000 euro siç tha në një intervist për RTMZ sekretari i Bujqësisë,

ponedjeljak, 12 Juni 2017 07:08

Zgjedhjet ne Kosove 2017

Autor

Nga 91 për qind e votave të numëruara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma ka fituar 34.6 për qind të votave.

Të gjithë e njohin Katerinën, një grua nga Florida dhe shpikësja e “Fluturave antistres”.Kjo është historia e saj. Ajo e ka shpikur këtë lodër për të argëtuar vajzën e saj të vogël. Për tetë vite me radhë, gjithçka dukej se po shkonte mirë, por në vitin 2005, çdo gjë ndryshoi, sepse ajo e shiti idenë.

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i nominuari për kryeministrër i koalicionit me PDK-ne, Haradinaj porositi qytetarve të thuajne PO–Koalicionit të Fitores!

Ministri i ri i Punëve të Brendshme në qeverinë e Maqedonisë, Oliver Spasovski njoftoi të enjten për pezullimin nga puna të 23 oficerëve të lartë të policisë për shkak të dyshimeve mbi rolin e tyre në ngjarjet e dhunshme në Parlament, më 27 prill.

četvrtak, 08 Juni 2017 14:17

Dita Botërore e Oqeaneve

Autor

Dita Botërore e Oqeanve, e cila mbahet çdo vit me 8.qeshor, është caktuar nga Kombete e Bashkuara për të festuar dhe mbrojtur oqeanet.

četvrtak, 08 Juni 2017 14:12

Në Kosovë neser përfundon fushata zgjedhore

Autor

Fushata elektorale e subjektive dhe koalicioneve politike përfundon nesër. Ata përveç që kanë drejtuar akuza dhe kundër akuza ndaj njëri tjetri, kanë paraqitur para elektoratit të tyre planet për qeverisjen e ardhshme.

X

!!!!!

Svako kopiranje, umnožavanje, presnimavanje, objavljivanje i distribuiranje cijelog ili djelova podataka sa web sajta „Radio Rožaje" ili članaka objavljenih na ovom web sajtu (uključujući dokumenta, fotografije i sl.), bez obzira na razloge, zabranjeno je i predstavlja povredu autorskog prava i krivično djelo!