Skip to main content

Poslanik Bošnjačke stranke (BS) Amer Smailović očekuje da narednih dana ponovo bude pokrenut dijalog između vlasti i opozicije oko rješavanja političke krize u Skupštini Crne Gore.

Smailović je u Jutarnjem programu TVCG kazao da su iz Skupštine Crne Gore poslate poruke koje nijesu dobre ni za put Crne Gore ka EU.

„Treba sjesti za sto nastaviti dijalog kada je u pitanju situacija oko Ustavnog suda“, kazao je Smailović i podsjetio da je kriza nastala nakon odluke o penzionisanju sutkinje Ustavnog suda.

Podsjeća, da BS nije na Ustavnom odboru podržala takvu odluku.

„Odmah smo pozvali na pregovore o izlasku iz krize i do tog dijaloga je donekle došlo“, navodi Smailović.

Govoreći o jučerašnjoj odluci predsjednika Skupštine Andrije Mandića da sa sjednica na 15 dana udalji većinu poslanika opozicije Smailović navodi da je riječ o jednoj nepopularnoj mjeri.

„Negdje se procijenilo da možda je važnije sad usvojiti budžet, a nastaviti dijalog i ja očekujem da se u narednim danima ponovo pokrene taj dijalog“, kazao je Smailović.

Podsjeća da je BS predlagala da se traži mišljenje VK oko pitanja penzionisanja sutkinje US. On ipak očekuje da se narednih dana ponovo pokrene dijalog.

„Dijalog koji je potreban u ovom trenutku, kada zaista imamo jednu ozbiljnu priliku da se vrlo brzo pridružimo porodici evropskih zemalja. To je primarni cilj Crne Gore i tu nam treba jedinstvo, tu nam treba i odgovorna vlast, ali svakako, i opozicija ima dio svoje odgovornosti kada su u pitanju ovi procesi i treba sjesti za sto i rješavati ta pitanja“, kazao je Smailović.Govoreći o jučerašnjem izboru Petra Odžića za predsjednika SO Budva, Smailović kaže da je sada najvažnije da Budva može da funkcioniše i da u susret sezoni imamo političku stabilnost u tom gradu.

„Formirana je jedna ideološki heterogena vlast u Budvi i oni politički subjekti koji su nekada kritikovali takve saveze ušli su u takve koalicije, ali mi nemamo ništa protiv toga“, kazao je Smailović.

On ističe i da smo juče na sjednici Skupštine Opštine Budva čuli najmanje priče o razvoju grada.

Leave a Reply