“Poštovani članovi, simpatizeri i rukovodstvo Bošnjačke stranke,
Povodom 26. februara, Dana Bošnjačke stranke, upućujem vam iskrene čestitke i riječi zahvalnosti za sve ono što smo zajedno uradili u 19 godina našeg postojanja, na poboljšanju i jačanju položaja bošnjačkog naroda u Crnoj Gori, uspostavljanju Crne Gore kao nezavisne, građanske, demokratske, evropske i euroatlanske države.
Doprinos Bošnjačke stranke, a time i svih nas, na polju očuvanja identiteta, kulture i tradicije bošnjačkog naroda i posvećenost izgradnji društva zasnovanog na pravdi, ravnopravnosti, međusobnom uvažavanju i poštovanju od posebnog je značaja za našu zajedničku budućnost.
Ovaj dan je svake godine važan podsjetnik na sve ono što smo postigli u ostvarivanju naših zajedničkih ciljeva ali i motivacija za sve ono što još imamo da uradimo kako bi svi građani Crne Gore živjeli u boljem, prosperitetnijem i pravednijem društvu a sve to kako bi Bošnjaci, kao manje brojan ali autohton narod na prostorima današnje Crne Gore, bili građani prvog i jedinog reda čije granice su znanje i mogućnosti a ne ime, prezime, religija ili nacionalna pripadnost.
Ovaj dan je, svakako, i dan u kojem treba da se prisjetimo svih članova i simpatizera naše stranke koji danas nisu sa nama a bez čije vizije, rada i posvećenosti danas ništa ne bi bilo onako kako jeste ni u Bošnjačkoj stranci ni u Crnoj Gori.
Ovaj dan je i posebna prilika i da se sjetimo našeg rahmetli predsjednika Rafeta Husovića čija nas je vizija, mudrost i snaga izvela iz potpune političke nebitnosti i dovela u poziciju političkog faktora bez kojeg se ništa krupno u Crnoj Gori ne može odlučivati.
U to ime još jednom svim članovima, simpatizerima, glasačima i rukovodstvu čestitam 26. februar, Dan Bošnjačke stranke i pozivam vas da se zajedno izborimo za jednakost, pravdu i bolju budućnost.”