Rebalans budžeta predložen je zbog nove organizacione strukture Vlade, koja ima 18 ministarstava i dva ministra bez portfelja.
Za rebalans budžeta je glasao 41 poslanik parlamentarne većine, dok je šest poslanika Demokratske Crne Gore, koji su bili u sali, bilo protiv. Ostali poslanici nisu bili prisutni na glasanju.
Poslanik te partije Vladimir Martinović tražio je dodatna izdvajanja za kolašinsku infrastrukturu, dok je takođe poslanik Demokrata, Dragan Krapović tražio da se uveća budžet Nacionalne turističke organizacije, što u ovom trenutku nije bilo prihvatljivo za ministra finansija Aleksandra Damjanovića, jer bi se time, kako je objasnio, narušile postojeće budžetske pozicije.
U odnosu na prethodni budžet, izdaci ovog uvećani su za ukupno 60 hiljada eura.
Damjanović je u uvodnom izlaganju kazao da je ovo zadnji momenat da se usvoje izmjene budžeta, kako bi ministarstva nesmetano radila u narednom periodu, a tokom rasprave je ponovio je da će suštinski rebalans budžeta vjerovatno uslijediti tokom juna ili jula, te da ne isključuje mogućnost novog zaduženja.
Predlog o "tehničkom rebalansu" je utvrdila Vlada na posljednjoj sjednici i poslala Skupštini radi donošenja po hitnom postupku, u cilju stvaranja uslova nesmetanog finansiranja potrošačkih jedinica nakon reorganizacije Vlade.
Damjanović je juče u Skupštini u odgovoru poslanicima rekao da su trenutne tekuće budžetske rezerve 5,7 miliona eura, kada se u to uračunaju obaveze koje su plaćene i obaveze koje će se morati platiti, "uključujući kreditno-garantni fond".
"Od tog novca ćemo vjerovatno morati da platimo četiri miliona za put "Meljine-Petijevići", a to će možda biti posao za nadležne organe. Vidjećemo", rekao je Damjanović.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Administratoru.